Devtalk

Devtalk

Sinopsis

DevTalk: podcast programistyczny Macieja Aniserowicza. http://devtalk.pl

Quién oyó esto, también escuchó:


Episodios

 • DevTalk #109 – O Analityce w Gamingu z Kamilem Ciukszo
  DevTalk #109 – O Analityce w Gamingu z Kamilem Ciukszo
  20/01/2020

  Kto ma wiedzę, ten ma WŁADZĘ. Gamedev nie jest wyjątkiem! W nowym roku powracamy do tematu gier, żeby przyjrzeć się mu od strony analityki. Dodam, że to bardzo ważna strona, bo może mieć POTĘŻNY wpływ na rozwój gier, cykl ich życia, strategie cenowe i wiele innych rzeczy. Wystarczy wiedzieć, CO i JAK analizować. O tym wszystkim […] The post DevTalk #109 – O Analityce w Gamingu z Kamilem Ciukszo appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #108 – O Programowaniu Obiektowym z Tomaszem Stolarczykiem
  DevTalk #108 – O Programowaniu Obiektowym z Tomaszem Stolarczykiem
  16/12/2019

  Jeśli szukasz bezpiecznego schronienia przed świąteczną gorączką, chodź tutaj! Przysięgam, że nie uświadczysz tu ani sekundy Last Christmas.

 • DevTalk #107 – o UX z Wojtkiem Kutyła
  DevTalk #107 – o UX z Wojtkiem Kutyła
  02/12/2019

  User Experience jest wymysłem naszych czasów? Nic bardziej mylnego! Już po II wojnie światowej inżynierowie Toyoty kombinowali, jak poprawić ergonomię samochodów. Bez nadawania specjalnej nazwy temu procesowi. Wraz z rozwojem technologii, UX przeniknął do digitalowego świata i zadomowił się w nim na dobre. UX wydaje się być działką UX designerów. Gość sto siódmego odcinku podcastu […] The post DevTalk #107 – o UX z Wojtkiem Kutyła appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #106 – O biznesie i technologii z Lechem Kaniukiem
  DevTalk #106 – O biznesie i technologii z Lechem Kaniukiem
  18/11/2019

  Liczba firm opierających swoje funkcjonowanie na technologii nieustannie rośnie. Niestety nie oznacza to, że wdrażanie innowacji stało się łatwiejsze… Droga do tego celu jest najeżona pułapkami. Ten podcast przyda się nie tylko programistom-przedsiębiorcom. Jeśli pracujesz na etacie i masz kontakt z klientem, dziś możesz lepiej zrozumieć jego potrzeby. Dziś w “miękkim” sto szóstym odcinku podcastu […] The post DevTalk #106 – O biznesie i technologii z Lechem Kaniukiem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #105 – O SAP z Pawłem Wiejkutem
  DevTalk #105 – O SAP z Pawłem Wiejkutem
  04/11/2019

  Możliwe, że enigmatyczny akronim SAP mignął Ci gdzieśtam kiedyśtam. Może wiesz, że jest związany z ogarnianiem zasobów w przedsiębiorstwach. A może obiło Ci się o uszy, że SAP jest nudny, ale można na nim zbić kokosy? Dziś zweryfikujesz swoją wiedzę, bo goszczę Eksperta w tej dziedzinie. Poznaj Pawła! Paweł Wiejkut jest SAP ABAP BW Developerem. […] The post DevTalk #105 – O SAP z Pawłem Wiejkutem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #104 – O angielskim w IT z Maciejem Jędrzejewskim
  DevTalk #104 – O angielskim w IT z Maciejem Jędrzejewskim
  21/10/2019

  Możesz go nienawidzić, przeklinać i zgrzytać na niego zębami. Stety/Niestety, pracując w IT nie uciekniesz od języka angielskiego. Jest WSZĘDZIE, od samego kodu na materiałach edukacyjnych kończąc. Nie przesadzę stwierdzając, że programista olewający angielski zamyka sobie wiele drzwi. Dlatego przydałoby się żyć z dobrze z tym językiem. Gość sto czwartego odcinka podcastu DevTalk podpowie, jak […] The post DevTalk #104 – O angielskim w IT z Maciejem Jędrzejewskim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #103 – O Flutterze z Dominikiem Roszkowskim
  DevTalk #103 – O Flutterze z Dominikiem Roszkowskim
  07/10/2019

  Cześć! Moja ukochana jesień zadomowiła się na dobre! Niestety częściej wywołuje to chandrę niż zachwyt, ALE… Spokojnie, mam na to remedium. Nic nie rozgrzewa programistycznych serc lepiej niż DevTalk! Zwłaszcza że w sto trzecim odcinku poruszamy szalenie ciekawy temat. Ladies and Gentlemen, dziś gościmy Dominika Roszkowskiego. Dominik jest Mobile Developerem, pracuje głównie we Flutterze. Od […] The post DevTalk #103 – O Flutterze z Dominikiem Roszkowskim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #102 – O Systemach Rozproszonych z Jakubem Kubryńskim
  DevTalk #102 – O Systemach Rozproszonych z Jakubem Kubryńskim
  23/09/2019

  Wielkich powrotów ciąg dalszy! Jak zapewne pamiętacie z poprzedniego odcinka (a jeśli nie, to możecie go sobie odsłuchać >>o tutaj<<) Łukasz Szydło bardzo pochlebnie wypowiadał się na temat i rekomendował innego mojego rozmówcę, a konkretnie Jakuba Kubryńskiego. Oto i on! Kubę mieliście już okazję posłuchać w odcinku DevTalk #84 – O Javie. Patrząc po statystykach, […] The post DevTalk #102 – O Systemach Rozproszonych z Jakubem Kubryńskim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #101 – O CQRS z Łukaszem Szydło
  DevTalk #101 – O CQRS z Łukaszem Szydło
  16/09/2019

  Celebracja setnego odcinka za nami, pora powrócić do rozmów z wielce ciekawymi Gośćmi. Dzisiaj moim i Waszym Gościem jest postać znana, lubiana i szanowana. Przed Wami: Łukasz Szydło (i to po raz drugi)! Łukasz to doświadczony programista, sprawdzony w bojach architekt, a także konsultant, trener i ekspert Bottega IT Minds. Spotkacie go na wielu konferencjach, gdzie chętnie […] The post DevTalk #101 – O CQRS z Łukaszem Szydło appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #100 – O devstyle z Maciejem Aniserowiczem
  DevTalk #100 – O devstyle z Maciejem Aniserowiczem
  09/09/2019

  Kto by się spodziewał, że pierwszy odcinek DevTalk z roku 2014 doczeka się aż tylu kontynuacji? Tak szczerze to… nie ja :). Ale bardzo się cieszę, że tak się stało. Dzisiaj zapraszam Was na wyjątkowy, SETNY odcinek podcasta DevTalk. Z tej okazji zmieniła się nieco forma i ja przyjmuję rolę… Gościa! A rozmowę prowadzi Grzesiek Kotfis […] The post DevTalk #100 – O devstyle z Maciejem Aniserowiczem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #99 – O nauce programowania z Mirosławem Zelentem
  DevTalk #99 – O nauce programowania z Mirosławem Zelentem
  02/09/2019

  Witajcie po wakacyjnej przerwie. Wielkimi krokami zbliżamy się do setnego odcinka! A tymczasem… prawdziwa bomba ! Z dzisiejszym Gościem umawialiśmy się od bardzo dawna. Serio, BARDZO dawna. I wiedzieliśmy, że wreszcie TO nagramy, bo to właśnie o niego najbardziej się dopominaliście. Przed Wami rozmowa z Mirosławem Zelentem – programistą freelancerem, nauczycielem i współtwórcą Pasji Informatyki. […] The post DevTalk #99 – O nauce programowania z Mirosławem Zelentem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #98 – O Architekturze z Jakubem Pilimonem
  DevTalk #98 – O Architekturze z Jakubem Pilimonem
  17/06/2019

  I oto nadszedł Wiekopomny Odcinek: ostatni! To nasze ostatnie spotkanie w piątym (sic!) sezonie DevTalk. 5 lat razem, dzięki! Alan Kay, jeden z pionierów informatyki, współtwórca języka Smalltalk i laureat nagrody Turinga, powiedział kiedyś: “Większość dzisiejszego oprogramowania jest jak egipska piramida z milionem cegieł ustawionych jedna na drugiej bez integralności strukturalnej, zrobione siłowo przy pomocy […] The post DevTalk #98 – O Architekturze z Jakubem Pilimonem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #97 – O Gamedev z Weroniką Ślusarczyk
  DevTalk #97 – O Gamedev z Weroniką Ślusarczyk
  03/06/2019

  Witam w 97. odcinku DevTalk. Dziś wracamy do tematu już dwukrotnie poruszanego na łamach podcastu, czyli gamedevu! Tym razem jednak spróbujemy podejść do niego od jeszcze innej strony. Tworzenie gier to nie tylko pracowanie nad wysokobudżetowymi projektami na PC i konsole. Dzisiaj największym rynkiem tego typu aplikacji są użytkownicy urządzeń mobilnych. O tworzeniu gier na […] The post DevTalk #97 – O Gamedev z Weroniką Ślusarczyk appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #96 – O Nauce Frontendu z Maciejem Korsanem
  DevTalk #96 – O Nauce Frontendu z Maciejem Korsanem
  20/05/2019

  Dzisiaj mamy już 96. odcinek DevTalk. To zobowiązuje do czegoś nieco specjalnego. Francja-elegancja, będzie o SZTUCE! Ale jak to… o sztuce? Temat mamy trochę techniczny, trochę nietechniczny. Coś, co przez jednych uznawane jest za programowanie, przez innych za udawanie programowania, a przez kolejnych za sztukę właśnie. Tak, dzisiaj poważna rozmowa na temat frontendu. Moim i […] The post DevTalk #96 – O Nauce Frontendu z Maciejem Korsanem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #95 – O Sztucznej Inteligencji z Krzysztofem Sopyłą
  DevTalk #95 – O Sztucznej Inteligencji z Krzysztofem Sopyłą
  06/05/2019

  Witajcie ludzkie istoty! Maszyny. Maszyny wszędzie. I same myślą! Matrix i Terminator. Czyli sztuczna inteligencja zaprzęgnięta na potrzeby hollywoodzkich hitów. Jak jednak wygląda realnie sprawa myślenia maszyn? Na co dzień mamy do czynienia ze sloganami rzucanymi przez największe korporacje, jak Google, Microsoft, Apple, Samsung, czy Huawei, dotyczącymi tego, jak dobrze ich oprogramowanie uczy się nas, […] The post DevTalk #95 – O Sztucznej Inteligencji z Krzysztofem Sopyłą appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #94 – O Kubernetes z Karolem Stępniewskim
  DevTalk #94 – O Kubernetes z Karolem Stępniewskim
  15/04/2019

  Hello już po raz 94.! Przed wami bombowy odcinek, samo mięsko. Crème de la crème programistycznego świata muśnięty puszystym cloudem i podlany soczystym devopsem. Hę? Ano… tak! K8S, Proszę Państwa! A czym jest ten tajemniczy skrót? Część z Was pewnie doskonale wie, a pozostali dowiedzą się z dzisiejszej rozmowy! Mowa oczywiście mowa o Kubernetes, o […] The post DevTalk #94 – O Kubernetes z Karolem Stępniewskim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #93 – O PowerBI z Katarzyną Kulikovich
  DevTalk #93 – O PowerBI z Katarzyną Kulikovich
  08/04/2019

  Czołem! Przed wami dziewięćdziesiąty trzeci Power odcinek DevTalk! A czemu power? Tego dowiecie się po przesłuchaniu rozmowy z moim dzisiejszym gościem. Kasia Kulikovich z Lingaro specjalizuje się w ogromnie pożądanej w biznesie dziedzinie. Jeśli kiedykolwiek zastanawiało Was, jak powstają te super przejrzyste prezentacje danych, które serwują nam w różnorakich podsumowaniach i raportach poważne firmy, to dzisiejsza […] The post DevTalk #93 – O PowerBI z Katarzyną Kulikovich appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E13 – Nasze plany na przyszłość
  DevTalk Trio S02E13 – Nasze plany na przyszłość
  05/04/2019

  To już ostatni, szczęśliwy, trzynasty, odcinek drugiego sezonu DevTalk Trio! Bardzo dziękujemy za ciepłe słowa i to, że byliście z nami przez te ostatnie miesiące :). Słyszymy się ponownie za jakiś czas? Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać […] The post DevTalk Trio S02E13 – Nasze plany na przyszłość appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #92 – O błędach w tworzeniu WWW z Tomaszem “Comandeer” Jakutem
  DevTalk #92 – O błędach w tworzeniu WWW z Tomaszem “Comandeer” Jakutem
  01/04/2019

  Cześć! 92. odcinek podcastu DevTalk wjeżdża na pełnym gazie! Specjalizacją naszego dzisiejszego Gościa jest… krytyka. Ale taka wyjątkowa. Nie hejterstwo, ale krytyka konstruktywna, z klasą. Obszar tej specjalizacji to szeroko rozumiane “strony internetowe“. Przez Państwem The One And Only Tomasz “Comandeer” Jakut! Tomasz nie jest pospolitym “narzekaczem” na umiejętności dzisiejszych web-developerów, ale ekspertem w swojej dziedzinie. Z […] The post DevTalk #92 – O błędach w tworzeniu WWW z Tomaszem “Comandeer” Jakutem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E12 – Programista na scenie
  DevTalk Trio S02E12 – Programista na scenie
  29/03/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania dwunastego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E12 – Programista na scenie appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #91 – O Continuous Integration z Rafałem Sztwiorokiem
  DevTalk #91 – O Continuous Integration z Rafałem Sztwiorokiem
  25/03/2019

  Witaj w 91. odcinku podcasta DevTalk! Dzisiaj przyjemny, techniczny i mięsisty temat dotyczący automatyzacji, kultury devops i przede wszystkim Continuous Integration/Delivery/Deployment! Czy wiecie co znaczą skróty CI, CD, CB i kolejne CD? Jeśli nie, z pomocą przychodzi gość dzisiejszego odcinka, Rafał Sztwiorok – specjalista w procesach opisanych powyższymi akronimami. Rafał to CTO polskiej firmy Buddy, odnoszącej sukcesy na […] The post DevTalk #91 – O Continuous Integration z Rafałem Sztwiorokiem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E11 – Praca zdalna
  DevTalk Trio S02E11 – Praca zdalna
  22/03/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania jedenastego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E11 – Praca zdalna appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #90 – O Własnym Produkcie SAAS z Boguszem Pękalskim
  DevTalk #90 – O Własnym Produkcie SAAS z Boguszem Pękalskim
  18/03/2019

  Przed Wami okrągły, dziewięćdziesiąty odcinek podcasta DevTalk. Dzisiaj “na miękko”. Wielu z Was na pewno myśli o tym “jak by to było spróbować z własnym produktem…?“. No bo weź i nie myśl :). Jednak nie jest to prosta ścieżka. Górki i dołki, a o stabilność raczej trudno. Bogusz Pękalski to programista, przedsiębiorca i podcaster. Zaczynał jako […] The post DevTalk #90 – O Własnym Produkcie SAAS z Boguszem Pękalskim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E10 – Jak się komunikować z biznesem
  DevTalk Trio S02E10 – Jak się komunikować z biznesem
  15/03/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania dziesiątego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E10 – Jak się komunikować z biznesem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E09 – Co to jest event storming
  DevTalk Trio S02E09 – Co to jest event storming
  08/03/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania dziewiątego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E09 – Co to jest event storming appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #89 – O Algorytmach Genetycznych z Jakubem Hossa
  DevTalk #89 – O Algorytmach Genetycznych z Jakubem Hossa
  04/03/2019

  Witajcie w 89. odcinku podcasta DevTalk! Dzisiaj porozmawiamy o niezwykłych wyzwaniach. Takich, których nie da się rozwiązać “wprost”

 • DevTalk Trio S02E08 – Jak się rozwijać jako senior
  DevTalk Trio S02E08 – Jak się rozwijać jako senior
  01/03/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania ósmego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E08 – Jak się rozwijać jako senior appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E07 – Polecane książki
  DevTalk Trio S02E07 – Polecane książki
  22/02/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania siódmego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E07 – Polecane książki appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #88 – O Just-In-Time Compiling z Mariuszem Dobrowolskim
  DevTalk #88 – O Just-In-Time Compiling z Mariuszem Dobrowolskim
  18/02/2019

  Cześć, witam w osiemdziesiątym ósmym odcinku podcastu DevTalk. Dzisiejszym moim i waszym gościem jest osoba, która prawdopodobnie jako jedyna z niewielu osób na świecie ma wpisane w polu hobby, w CV, punkt C++. Postanowiliśmy opowiedzieć wam co nieco więcej o JIT, nie mylić z GIT. Jeśli interesuje was na czym polega kompilacja w locie do […] The post DevTalk #88 – O Just-In-Time Compiling z Mariuszem Dobrowolskim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E06 – Sprzedaż
  DevTalk Trio S02E06 – Sprzedaż
  15/02/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania szóstego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E06 – Sprzedaż appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E05 – Jak się przygotować do własnego biznesu
  DevTalk Trio S02E05 – Jak się przygotować do własnego biznesu
  08/02/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania piątego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E05 – Jak się przygotować do własnego biznesu appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #87 – O Pisaniu Książek Technicznych z Konradem Kokosa
  DevTalk #87 – O Pisaniu Książek Technicznych z Konradem Kokosa
  04/02/2019

  Witajcie w osiemdziesiątym siódmym odcinku podcastu DevTalk! Bardzo fajnie jest mieć powracających gości, zwłaszcza jeśli wracają z tematami, które są czymś więcej, niż petardą. W obecnym odcinku rozmawiam z Konradem Kokosa o tym, jak to jest napisać książkę techniczną i z czym to się wiąże. Bardzo nietypowy temat, ale powinien Was zainteresować! Konrad jest architektem, programistą, […] The post DevTalk #87 – O Pisaniu Książek Technicznych z Konradem Kokosa appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E04 – Programista na swoim
  DevTalk Trio S02E04 – Programista na swoim
  01/02/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania czwartego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Kontynuujemy tematy poruszone w poprzednich odcinkach. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są […] The post DevTalk Trio S02E04 – Programista na swoim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E03 – Jak się rozwijać, część 2.
  DevTalk Trio S02E03 – Jak się rozwijać, część 2.
  25/01/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania trzeciego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio. Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Drugi sezon Devtalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są największe światowe firmy z listy Global […] The post DevTalk Trio S02E03 – Jak się rozwijać, część 2. appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #86 – O Programowaniu Satelity z Alicją Kubera
  DevTalk #86 – O Programowaniu Satelity z Alicją Kubera
  21/01/2019

  Cześć! Witam serdecznie w osiemdziesiątym szóstym odcinku podcastu DevTalk. Przed Wami bardzo nietypowy wywiad. Wynosimy poziom tematu odcinka w kosmos! Przed wami Alicja Kubera, web-developerka, studentka produkcji gier wideo, która w wolnych chwilach bierze udział w programie KRAKsat. Jest jedną z nielicznych osób na świecie, która może pochwalić się tym, że jej kod leci w […] The post DevTalk #86 – O Programowaniu Satelity z Alicją Kubera appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E02 – Jak się rozwijać, część 1.
  DevTalk Trio S02E02 – Jak się rozwijać, część 1.
  18/01/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania drugiego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio! Jak zwykle, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez pomocy filmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro są największe światowe firmy z listy Global […] The post DevTalk Trio S02E02 – Jak się rozwijać, część 1. appeared first on DevTalk.

 • DevTalk Trio S02E01 – Co się zmieniło przez ostatnie 2 lata?
  DevTalk Trio S02E01 – Co się zmieniło przez ostatnie 2 lata?
  11/01/2019

  Zapraszam serdecznie do odsłuchania pierwszego odcinka drugiego sezonu DevTalk Trio! Ponownie, przy mikrofonach: Maciej Aniserowicz, Andrzej Krzywda i Sławomir Sobótka. Nowy odcinek w każdy piątek, poczynając od 11 stycznia! Drugi sezon DevTalk Trio nie mógłby powstać bez wsparcia firmy Lingaro. Firma specjalizuje się w rozwiązaniach z obszarów Business Intelligence, Hurtowni Danych i Big Data. Klientami Lingaro […] The post DevTalk Trio S02E01 – Co się zmieniło przez ostatnie 2 lata? appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #85 – O Rust z Bartkiem Smykla
  DevTalk #85 – O Rust z Bartkiem Smykla
  07/01/2019

  Witajcie w osiemdziesiątym piątym odcinku podcastu DevTalk! Czasami zdarza mi się rozmawiać z gośćmi na temat technologii mniej znanych, mniej powszechnych, albo zwyczajnie egzotycznych. Wraz z Bartkiem Smykla rozmawiamy dziś o Rust. Bartek jest programistą z wieloletnim stażem, który programuje głównie w Go. Pracuje w Londynie dla VMware. Interesuje się również językiem stworzonym przez Mozilla Foundation […] The post DevTalk #85 – O Rust z Bartkiem Smykla appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #84 – O Javie z Jakubem Kubryńskim
  DevTalk #84 – O Javie z Jakubem Kubryńskim
  10/12/2018

  Hello! Przed Wami 84. już odcinek podcasta DevTalk! Zaczynamy piąty sezon :). Gotowi?? Dzisiaj temat, którego ewidentnie brakuje w DevTalkowym Spisie Treści. Java! Popularna, kochana, nienawidzona, potężna, skomplikowana, jedyna w swoim rodzaju. Na 1. miejscu w rankingu Tiobe. Zrodzona przez Suna, adoptowana (czy “wrogo przejęta”?

 • DevTalk #83 – Idea Validation with Pat Flynn
  DevTalk #83 – Idea Validation with Pat Flynn
  02/07/2018

  Cześć! Witam Cię serdecznie w tym ostatnim, przedwakacyjnym, 83. odcinku podcasta DevTalk. Dzisiaj nagranie wyjątkowe z dwóch powodów. Po pierwsze, moim gościem jest Pat Flynn! Chodząca inspiracja. Człowiek będący źródłem bezcennej wiedzy, którą z sukcesami wykorzystują ludzie na całym świecie, również ja. Po drugie, cały odcinek jest nagrany w języku angielskim. To jednorazowy wyskok, ale tym […] The post DevTalk #83 – Idea Validation with Pat Flynn appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #82 – O Azure z Damianem Mazurkiem
  DevTalk #82 – O Azure z Damianem Mazurkiem
  25/06/2018

  Cześć! Witam serdecznie w odcinku 82. Szok, zaskoczenie i niedowierzanie! Odcinek 81 miał być ostatnim przed przerwą wakacyjną, ale tak się losy potoczyły, że z przyjemnością witam Was w kolejnym podcaście. Dzisiaj rozmawiam z moim Gościem, Damianem Mazurkiem, na temat platformy chmurowej Azure. I… nie tylko! Damian jest ekspertem od rozwiązań chmurowych przy wykorzystaniu Azure w firmie […] The post DevTalk #82 – O Azure z Damianem Mazurkiem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #81 – O branży IT z perspektywy humanistki z Joanną Bochyńską
  DevTalk #81 – O branży IT z perspektywy humanistki z Joanną Bochyńską
  18/06/2018

  Odcinek 81. W dzisiejszym odcinku rozmawiam z Gościem na bardzo ważny dla mnie temat. Już wielokrotnie poruszałem go na łamach tego podcastu, a także w książce „Zawód: Programista”. O swojej przygodzie z IT opowiada dzisiaj Joanna Bochyńska. Asia przeszła ciężką drogę od osoby spoza branży IT do… osoby z branży ;). Od humanistki do programistki. W tym […] The post DevTalk #81 – O branży IT z perspektywy humanistki z Joanną Bochyńską appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #80 – O Angularze z Żanetą Jażdżyk
  DevTalk #80 – O Angularze z Żanetą Jażdżyk
  11/06/2018

  Odcinek 80, w którym rozmawiam z Gościem o zaletach, wyzwaniach i wadach używaniu frameworka do tworzenia SPA (Single Page Application) – słynnego Google’owego Angulara. Jedni go kochają, inni nienawidzą, a… ona? Moim i Waszym Gościem jest dzisiaj Żaneta Jażdżyk. Programistka z wieloletnim stażem, szczęśliwa mama i autorka dwóch blogów: nettelog.pl i nettecode.com. Na Twitterze: @zanetajazdzyk. Żaneta sukcesywnie, od długiego czasu, […] The post DevTalk #80 – O Angularze z Żanetą Jażdżyk appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #79 – O liderowaniu i rozwoju
  DevTalk #79 – O liderowaniu i rozwoju
  28/05/2018

  Odcinek 79. odcinkiem BONUSowym, poza rozkładem. A dlaczemu, i co w nim? Miałem teraz bardzo intensywny miesiąc, prawie cały czas w rozjazdach, na konferencjach. Dowiedziałem się co nieco o moim marketingu książki “Zawód: Programista“: że nie jest do końca… profesjonalny. No i nic dziwnego, nie jestem w końcu profesjonalnym marketingowcem ;). Największy zarzut, jaki dotychczas […] The post DevTalk #79 – O liderowaniu i rozwoju appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #78 – O freelancingu z Piotrem Buckim
  DevTalk #78 – O freelancingu z Piotrem Buckim
  21/05/2018

  Dzisiaj, w 78. odcinku, temat-rzeka. Stan, do którego wielu programistów dąży. Sytuacja postrzegana jako marzenie. Ja też, ja też, chcę, chcę! Do rozmowy zaprosiłem osobę wyjątkową, która bardzo, bardzo wie o czym mówi. Przed Wami Piotr Bucki. Programista, który przeszedł drogę od programisty do właściciela kilkusetosobowej firmy j-labs. I o tę drogę go pytam, skupiając […] The post DevTalk #78 – O freelancingu z Piotrem Buckim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #77 – O projektowaniu gier z Jackiem Wesołowskim
  DevTalk #77 – O projektowaniu gier z Jackiem Wesołowskim
  07/05/2018

  Odcinek 77. to spojrzenie w kierunku zawsze przyspieszającym bicie programistycznych serc. Moim i Waszym Gościem jest Jacek Wesołowski. Jacek od dawna pracuje w branży, przez którą wielu programistów zostało programistami. Czyli? Klepie CRMy!!! <crickets> Nie no… Jacek robi w gamedev oczywiście! Jednak nie zajmuje się kodowaniem gier. Jego zadaniem jest sprawienie, żeby gra była… grywalna. […] The post DevTalk #77 – O projektowaniu gier z Jackiem Wesołowskim appeared first on DevTalk.

 • DevTalk #76 – O rekrutacji z Agatą Dzierlińską
  DevTalk #76 – O rekrutacji z Agatą Dzierlińską
  23/04/2018

  Dzisiaj, w 76. odcinku, poruszamy gorący temat. W końcu za oknem robi się coraz goręcej, c’nie? Do rozmowy zaprosiłem Agatę Dzierlińską, kierującą procesami rekrutacji w obszarze IT, w Grupie Pracuj. Agata ma wieloletnie doświadczenie i właśnie dzisiaj podzieli się nim z nami! Jak można się domyślić, tematem odcinka jest rekrutacja w IT. Temat można ugryźć […] The post DevTalk #76 – O rekrutacji z Agatą Dzierlińską appeared first on DevTalk.

 • DevTalk#75 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 2)
  DevTalk#75 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 2)
  09/04/2018

  Odcinek #75 to bardzo wyczekiwana kontynuacja mojej pierwszej rozmowy z Kamilem Lelonkiem (DevTalk #71). Więc… cóż, do dzieła! Naszym Gościem po raz drugi jest Kamil Lelonek. Niezwykłe połączenie: programista (blogger, prelegent, “inspirator”), przedsiębiorca, i… dietetyk! A wszystko poparte odpowiednią edukacją. Na Twitterze: @kamillelonek. Rozmawiamy o… zdrowiu, w drugiej odsłonie. Za pierwszym razem (przesłuchaj to najpierw!) […] The post DevTalk#75 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 2) appeared first on DevTalk.

 • DevTalk#74 – O C++ z KrzaQ
  DevTalk#74 – O C++ z KrzaQ
  19/03/2018

  W odcinku 74. schodzimy down, down, down. Aż do poziomu, który wielu jest dzisiaj obcy… a przecież wcale nie jest to znowu tak nisko. Dzisiaj gościmy tajemniczego, acz legendarnego, KrzaQ. Tego dev-speca można poczytać na blogu polskim, blogu angielskim i poznać bliżej na programistycznym Slacku. A na Twitterze: @krzaq2. Zajmujemy się specjalnością KrzaQ, czyli językiem […] The post DevTalk#74 – O C++ z KrzaQ appeared first on DevTalk.

 • DevTalk#73 – O Zawodzie Testera z Maciejem Kirkickim i Jakubem Rosińskim
  DevTalk#73 – O Zawodzie Testera z Maciejem Kirkickim i Jakubem Rosińskim
  05/03/2018

  I oto 73 odcinek. O ten temat prosiliście najbardziej ze wszystkich. NAJBARDZIEJ, serio!! Wiem, że spełni Wasze oczekiwania :). Dzisiaj rozmawiam z Maciejem Kirkickim oraz Jakubem Rosińskim – testerami-ekspertami. Trudno o większych wyjadaczy, bardziej doświadczonych zawodników. Sponsorem

 • DevTalk#72 – Live with Michele Leroux Bustamante and Gill Cleeren
  DevTalk#72 – Live with Michele Leroux Bustamante and Gill Cleeren
  19/02/2018

  Przy okazji 72. odcinka proponuję Wam, po raz drugi w historii DevTalk, coś “dziwnego”. Coś, co za pierwszym razem przyszło mi z wielkim trudem i wiązało się z ogromnym stresem, a teraz… było już zdecydowanie łatwiej. Zapraszam do wysłuchania/obejrzenia DevTalk Live! Czyli wywiadu, który miałem zaszczyt przeprowadzić na scenie konferencji .NET Developer Days 2017. Moimi gośćmi […] The post DevTalk#72 – Live with Michele Leroux Bustamante and Gill Cleeren appeared first on DevTalk.

 • DevTalk#71 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 1)
  DevTalk#71 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 1)
  05/02/2018

  Luty witamy 71. odcinkiem, nieco specjalnym. Po pierwsze: bo nigdy wcześniej nie było potrzeby rozbić jednej audycji na dwa odcinki. Po drugie: bo pod jednym szyldem gromadzimy całą masę tematów! Naszym Gościem jest Kamil Lelonek. Niezwykłe połączenie: programista (blogger, prelegent, “inspirator”), przedsiębiorca, i… dietetyk! A wszystko poparte odpowiednią edukacją. Na Twitterze: @kamillelonek. Rozmawiamy o… zdrowiu. […] The post DevTalk#71 – O zdrowiu z Kamilem Lelonkiem (część 1) appeared first on DevTalk.

 • DevTalk#70 – O rozproszonych bazach danych z Mateuszem Maciaszkiem
  DevTalk#70 – O rozproszonych bazach danych z Mateuszem Maciaszkiem
  22/01/2018

  Wchodzimy w kolejną dziesiątkę z 70. odcinkiem! Zbliżają się odcinki “miększe”, ale dzisiaj jeszcze technicznie, że hej. Moim i Waszym gościem jest Mateusz Maciaszek. Mateusz jest programistą rozwijającym swój własny, bardzo ciekawy projekt: bazę danych! Rozproszoną do tego. Obadajcie JustinDB. Swoje zmagania opisuje na blogu. A projekt brał udział w konkursie Daj Się Poznać 2017. […] The post DevTalk#70 – O rozproszonych bazach danych z Mateuszem Maciaszkiem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk#69 – O Androidzie z Pauliną Szklarską
  DevTalk#69 – O Androidzie z Pauliną Szklarską
  08/01/2018

  W Nowym Roku wita DevTalk Podcast z odcinkiem o dziwnym numerze: 69! Jedziemy dalej z tematami :). Dzisiaj technicznie. Rok 2018 rozpoczynamy od rozmowy z Pauliną Szklarską. Paulina jest programistką, prelegentką, organizatorską wrocławskiego meetupu TOAST. Prowadzi też bloga na medium. Na Twitterze: @p_szklarska. Temat rozmowy to specjalizacja Pauliny i to, o co od długiego czasu […] The post DevTalk#69 – O Androidzie z Pauliną Szklarską appeared first on DevTalk.

 • DevTalk#68 – O ścieżce programisty z Jackiem Wieczorkiem
  DevTalk#68 – O ścieżce programisty z Jackiem Wieczorkiem
  18/12/2017

  Rok 2017 zakończymy długą i ciekawą rozmową z osobą, która z niejednego pieca chleb jadła! Do posłuchania, w sam raz na świąteczny czas. W odcinku 68. Gościem jest Jacek Wieczorek, programista, manager. Specjalista od agile: na ten temat pisze na swoim blogu agilecoaching.pl oraz w książce “Labirynty Scruma“. Na Twitterze: @jacekwieczorek. Rozmawiamy o ogólnie rozumianej […] The post DevTalk#68 – O ścieżce programisty z Jackiem Wieczorkiem appeared first on DevTalk.

 • DevTalk#67 – O depresji z Moniką Kotlarek
  DevTalk#67 – O depresji z Moniką Kotlarek
  04/12/2017

  Przedostatni odcinek w tym roku, czas na odrobinę… refleksji. Do 67. odcinka zaprosiłem Monikę Kotlarek. Monika jest psychologiem zajmującym się – jak to psycholog – “trudnymi sprawami”. Od kiedy natknąłem się na nią w internetach, wiedziałem od razu: musimy nagrać odcinek DevTalk. I to właśnie na ten temat. Bardzo polecam poczytać jej blog i koniecznie […] The post DevTalk#67 – O depresji z Moniką Kotlarek appeared first on DevTalk.

 • 66 – O Massive Data Processing z Łukaszem Dziekanem
  66 – O Massive Data Processing z Łukaszem Dziekanem
  27/11/2017

  Odcinek 66, prawie jak 666! MASSIVE numer. Więc i MASSIVE CONTENT! Dzisiaj przed Wami Łukasz Dziekan. Człowiek-orkiestra. Świetny programista i architekt, ale także leader i biznesmen. CTO w FinAi, a wcześniej tech-ważniak w różnych dużych i mniejszych firmach, w Polsce i USA. Na Twitterze @pan_dziekan. Tematem odcinka jest Massive Data Processing. Co to? Jak się ma […] The post 66 – O Massive Data Processing z Łukaszem Dziekanem appeared first on DevTalk.

 • 65 – O powrocie do programowania z Robertem Podsiadłym
  65 – O powrocie do programowania z Robertem Podsiadłym
  13/11/2017

  Dzisiaj będzie bardzo interesująco i bardzo długo. Nie może być inaczej, bo opowiadana przez naszego Gościa historia jest po prostu szalenie pasjonująca! Przed Wami Robert Podsiadły! Sam siebie określa mianem “starego juniora”. Programował, gdy ja na chleb mówiłem “pep”, a część słuchaczy DevTalk była albo w pieluchach albo dopiero w planach :). Potem programować przestał […] The post 65 – O powrocie do programowania z Robertem Podsiadłym appeared first on DevTalk.

 • 64 – O Machine Learning z Vladimirem Alekseichenko
  64 – O Machine Learning z Vladimirem Alekseichenko
  30/10/2017

  Odcinek 64. goni za dzisiejszymi trendami. Teraźniejszość, przyszłość i cały nasz świat kręci się wokół kilku “gorących tematów”. Zdecydowanie jest jednym z nich jest… … obszar ekspertyzy naszego dzisiejszego Gościa, Vladimira Alekseichenko (foto: KPT)! Architekt IT, spec od lat badający temat ML i AI, a do tego mówca. Prowadzi warsztaty DataWorkshop – “Praktyczne uczenie maszynowe […] The post 64 – O Machine Learning z Vladimirem Alekseichenko appeared first on DevTalk.

 • 63 – O wypaleniu zawodowym z Arturem Królem
  63 – O wypaleniu zawodowym z Arturem Królem
  16/10/2017

  Dziś, w 63. odcinku, zmierzymy się z trudnym tematem. Tematem dla mnie szczególnie ważnym. I wiem, że nie jestem jedyny. Do rozmowy zaprosiłem Artura Króla. Artur jest psychologiem, zajmującym się skomplikowanymi problemami ludzkiej natury. Co istotne, nie jest mu obce środowisko IT. Ma to ogromne znaczenie w kontekście dzisiejszego odcinka. Artur prowadzi blog ChangeMaker, pisze […] The post 63 – O wypaleniu zawodowym z Arturem Królem appeared first on DevTalk.

 • 62 – O Xamarin z Jakubem Jędryszkiem
  62 – O Xamarin z Jakubem Jędryszkiem
  02/10/2017

  To już 62. odcinek podcasta, a jeszcze ani razu nie rozmawialiśmy o programowaniu aplikacji mobilnych! Cóż za niedopatrzenie! Najwyższy czas to zmienić. Dzisiaj goszczę Jakuba Jędryszka. Kuba jest programistą i pracuje w budzącym respekt miejscu: samym Redmond, sercu Microsoft. Poza programowaniem bloguje, występuje na konferencjach i… współorganizuje DotNetConfPL – świetną inicjatywę 100% online. Na Twitterze: @JakubJedryszek. […] The post 62 – O Xamarin z Jakubem Jędryszkiem appeared first on DevTalk.

 • 61 – O starcie w IT z Kamilą Tomczyk
  61 – O starcie w IT z Kamilą Tomczyk
  18/09/2017

  Hej hej hej! Ostatnio porozmawialiśmy o technikaliach, a dziś zapraszam na materiał… inny. Inspirujący, motywujący, ale jednocześnie boleśnie prawdziwy. Z życia wzięty, prosto z okopów, można by rzec. Do tego odcinka zaprosiłem Kamilę Tomczyk. Kamila dokonała tego, o czym w ostatnim czasie głośno na moich kanałach: zmieniła zawód. Przebranżowiła się. Została programistką. Akurat ona skorzystała z usług […] The post 61 – O starcie w IT z Kamilą Tomczyk appeared first on DevTalk.

 • 60 – O botach z Jackiem Kolonko
  60 – O botach z Jackiem Kolonko
  04/09/2017

  Rozpoczynamy 4. sezon podcasta DevTalk! Jak wiecie (stąd) zastanawiałem się nad “dyskontynuacją” tej inicjatywy… ale finalnie: zostajemy na antenie! To już 60. odcinek i przyszłość wygląda bardzo ciekawie :). Dzisiaj rozmawiam z Jackiem Kolonko. Kiedyś admin, teraz programista. Goni za nowymi technologiami i stosuje je w praktyce! Skoro o nowych technologiach mowa… to niniejszy odcinek […] The post 60 – O botach z Jackiem Kolonko appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E11 – Nasze Drogi
  Trio S01E11 – Nasze Drogi
  02/08/2017

  I… koniec! 11 tygodni minęło jak jeden… tydzień. Przed Tobą ostatni element mojej rozmowy z Andrzejem Krzywdą i Sławkiem Sobótką. Siup! Dzisiaj dzielimy się swoimi historiami. Ku… inspiracji, może? By pokazać, jak w różnymi drogami można dojść w różne miejsca, a mimo to spotkać się i działać czasami wspólnie? Daj znać co sądzisz o tym cyklu! Podobało się? Chcesz więcej? […] The post Trio S01E11 – Nasze Drogi appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E10 – Sztuczna Inteligencja
  Trio S01E10 – Sztuczna Inteligencja
  26/07/2017

  To już przedostatnie spotkanie z Andrzejem Krzywdą i Sławkiem Sobótką. Szybko zleciało! Tym razem: AI. Artificial Intelligence. Sztuczna inteligencja. Jak wpłynie na branżę IT i zawód programisty? Pełną listę odcinków znajdziesz na http://devtalk.pl/trio! A teraz… PLAY! The post Trio S01E10 – Sztuczna Inteligencja appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E09 – Przyszłość języków programowania
  Trio S01E09 – Przyszłość języków programowania
  19/07/2017

  Jak co środę zapraszam do wysłuchania mojej rozmowy z Andrzejem Krzywdą i Sławkiem Sobótką. Dzisiaj dywagacje o przyszłości języków programowania! Pełną listę odcinków znajdziesz na http://devtalk.pl/trio! A teraz… PLAY! The post Trio S01E09 – Przyszłość języków programowania appeared first on DevTalk.

 • 59 – Z Laureatami Daj Się Poznać 2017
  59 – Z Laureatami Daj Się Poznać 2017
  17/07/2017

  Bonusowy odcinek DevTalk musi być specjalny! I taki jest. Dzisiaj przedstawiam aż 4 rozmowy z czterema wyjątkowymi osobami: zdobywcami czterech pierwszych miejsc w Konkursie! Przed Wami: Mariusz Bugajski (http://blog.bugajsky.pl): zwycięzca DSP 2017! Uczy się i uczy innych. Jak konkurs wpłynął na jego życie? Krzaq (https://dsp.krzaq.cc): tajemniczy zdobywca drugiego miejsca, który – według siebie samego – […] The post 59 – Z Laureatami Daj Się Poznać 2017 appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E08 – Nowi ludzie w branży IT
  Trio S01E08 – Nowi ludzie w branży IT
  12/07/2017

  Jak co środę zapraszam do wysłuchania mojej rozmowy z Andrzejem Krzywdą i Sławkiem Sobótką. W DevTalk Trio poruszyliśmy tym razem temat nowych osób w branży IT. O czym już rozmawialiśmy podczas naszych kwadransowych spotkań? Co jeszcze usłyszycie? Sprawdź pod linkiem http://devtalk.pl/trio! A teraz wystarczy klik i… słyszymy się! The post Trio S01E08 – Nowi ludzie w branży IT appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E07 – Kompetencje w zespole
  Trio S01E07 – Kompetencje w zespole
  05/07/2017

  Kto jest kim? Jakie mam zadania? Kompetencje w zespole to temat dzisiejszego wydania DevTalk Trio. Razem z Andrzejem Krzywdą  i Sławkiem Sobótką  spotykamy się z Wami w kolejną środę, żeby porozmawiać o naszym rynku IT. Pełną listę dotychczasowych oraz przyszłych odcinków znajdziesz na http://devtalk.pl/trio. PLAY! The post Trio S01E07 – Kompetencje w zespole appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E06 – Domain Driven Design
  Trio S01E06 – Domain Driven Design
  28/06/2017

  Jak co środę dostępny jest już do odsłuchu nowy odcinek DevTalk Trio. W tym tygodniu zajęliśmy się Domain Driven Design. Podcast DevTalk Trio to zapis moich dyskusji ze Sławkiem Sobótką oraz Andrzejem Krzywdą. Wspólnie, w ciągu kwadransa, dzielimy się naszym doświadczeniem w branży IT. Nowy odcinek zawsze w środę! Tematy wszystkich naszych dyskusji znajdziesz na […] The post Trio S01E06 – Domain Driven Design appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E05 – Start Projektu
  Trio S01E05 – Start Projektu
  21/06/2017

  Kontynuujemy cykl DevTalk Trio! Zapraszam na kolejną kilkunastominutową odsłonę. Wraz z Andrzejem Krzywdą i Sławkiem Sobótką nagraliśmy 11 wspólnych odcinków podcasta. W każdą środę wychodzi nowa część. Pełną listę wszystkich odcinków znajdziesz na stronie http://devtalk.pl/trio. A teraz… PLAY! The post Trio S01E05 – Start Projektu appeared first on DevTalk.

 • 58 – O Refactoringu z Łukaszem Karskim
  58 – O Refactoringu z Łukaszem Karskim
  19/06/2017

  I stało się, dojechaliśmy do końca trzeciego sezonu podcasta DevTalk! Wielkie dzięki za to, że jesteście, słuchacie i dajecie feedback. Już po raz 58. witam się w Wami przed mikrofonem. Wow. Dzisiejszym naszym Gościem jest Łukasz Karski. Programista z wieloletnim doświadczeniem, pełen interesujących obserwacji dotyczących naszego rzemiosła, procesów i jakości programistycznej pracy. Rozmawiamy o refactoringu. […] The post 58 – O Refactoringu z Łukaszem Karskim appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E04 – Frameworki
  Trio S01E04 – Frameworki
  14/06/2017

  To już czwarte spotkanie z DevTalk Trio. W tym odcinku poruszamy temat frameworków. Jak co środę posłuchaj mojej rozmowy z Andrzejem Krzywdą i Sławkiem Sobótką. W serii podcastów dyskutujemy o tym, jak wygląda świat IT w naszych odrębnych spojrzeniach. O czym rozmawialiśmy do tej pory? Jakie tematy jeszcze poruszymy? Szczegóły na http://devtalk.pl/trio. PLAY! The post Trio S01E04 – Frameworki appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E03 – Odpowiedzialność
  Trio S01E03 – Odpowiedzialność
  07/06/2017

  Czas na kolejny odcinek DevTalk Trio. Spędź z nami następnych 15 minut! Razem z Andrzejem Krzywdą oraz Sławkiem Sobótką przygotowaliśmy podcast, w którym dzielimy się z Tobą naszymi doświadczeniami. Nowy odcinek ukazuje się w każdą środę. Pełna lista tematów dostępna jest na http://devtalk.pl/trio. Słyszymy się! The post Trio S01E03 – Odpowiedzialność appeared first on DevTalk.

 • 57 – O Garbage Collectorze z Konradem Kokosą
  57 – O Garbage Collectorze z Konradem Kokosą
  05/06/2017

  Wakacje tuż tuż! Ale zanim słodkie lenistwo w gorących promieniach, pod palemką: wytężmy mózgownice! Odcinek 57. nie daje odpocząć. Ku mojej i Waszej radości w DevTalk pojawia się Konrad Kokosa! Programista, architekt, lider i trener. Prelegent, bloger, “programistyczny działacz społeczny” pełną gębą ;). Na Twitterze: @konradkokosa. Jak z Konradem, to musi być… “mięsiście”. Zajmujemy się […] The post 57 – O Garbage Collectorze z Konradem Kokosą appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E02 – Programista i social media
  Trio S01E02 – Programista i social media
  31/05/2017

  Kontynuujemy cykl DevTalk Trio! Zapraszam na kolejną kilkunastominutową odsłonę. Dla przypomnienia: wraz z Andrzejem Krzywdą i Sławkiem Sobótką z nagraliśmy 11 wspólnych odcinków podcasta. W każdą środę wychodzi nowa część. Pełną listę wszystkich odcinków znajdziesz na stronie http://devtalk.pl/trio. A teraz… PLAY!   The post Trio S01E02 – Programista i social media appeared first on DevTalk.

 • Trio S01E01 – Programowanie Forever
  Trio S01E01 – Programowanie Forever
  24/05/2017

  Dzień dobry, bardzo! Zaczynamy wspaniałą przygodę! Przed Tobą pierwszy z 11 odcinków wyjątkowego cyklu podcasta: DevTalk Trio. Do realizacji tego przedsięwzięcia zaprosiłem dwóch świetnych Gości: Andrzeja Krzywdę i Sławka Sobótkę. Bez przedłużania: Pełną listę wszystkich odcinków znajdziesz na stronie http://devtalk.pl/trio. A teraz… PLAY! Miłego słuchania! Będę wdzięczny za kilka gwiazdek na iTunes ;). The post Trio S01E01 – Programowanie Forever appeared first on DevTalk.

 • 56 – O stresie i porażkach z Krzysztofem Skubisem
  56 – O stresie i porażkach z Krzysztofem Skubisem
  22/05/2017

  W odcinku numer 56 robimy krótką przerwę od technikaliów. Zajmiemy się… czymś innym. Naszą egzystencją w pędzącym świecie pełnym wyzwań i niespodzianek ;). Moim Gościem w tej audycji jest Krzysztof Skubis. Krzysztof jest coachem, mentorem, trenerem. Swoją wiedzą dzieli się na blogu i specjalistycznych szkoleniach. Specjalizuje się w… tym, o czym będziemy rozmawiać. Na Twitterze: […] The post 56 – O stresie i porażkach z Krzysztofem Skubisem appeared first on DevTalk.

 • 55 – O Pythonie z Łukaszem Langa
  55 – O Pythonie z Łukaszem Langa
  08/05/2017

  Odcinek numer 55 był koncepcyjnie prosty. Zarówno temat jak i Gość zostali mi narzuceni przez… Was – wierną publikę :). O nagranie materiału o tej technologii dostawałem prośby od dwóch lat. A Gość… no, o lepszego trudno. Łukasz Langa – mega spec i CORE developer Pythona. Pomaga Facebookowi ogarnąć ten język. Bloguje, występuje, pisze. Więcej […] The post 55 – O Pythonie z Łukaszem Langa appeared first on DevTalk.

 • 54 – O debuggowaniu i profilowaniu z Pawłem Łukasikiem
  54 – O debuggowaniu i profilowaniu z Pawłem Łukasikiem
  24/04/2017

  W odcinku numer 54 nie ma zmiłuj. Zagrzebiemy się w tym, co konieczne i – zwykle – nielubiane. Zadania specjalne dla dev-komandosów. Takiego komandosa udało się dorwać. Specjalistę, który to LUBI! Znany i lubiany Paweł Łukasik! Programista, założyciel firmy Octal Solutions. Tata portalu dotnetomaniak.pl, jeden z organizatorów spotkań Wrocławskiej Grupy .NET (wrocnet). A od niedawna […] The post 54 – O debuggowaniu i profilowaniu z Pawłem Łukasikiem appeared first on DevTalk.

 • 53 – O programowaniu reaktywnym z Tomaszem Nurkiewiczem
  53 – O programowaniu reaktywnym z Tomaszem Nurkiewiczem
  03/04/2017

  I nadszedł czas na odcinek numer 53! Ciekawi mnie Twoja REAKCJA. A dlaczego akurat dziś, akurat tak…? Do nagrania zaprosiłem Tomka Nurkiewicza. W świecie Javy personę obrośniętą legendą ;). Poza Javą także tłumy powinny go kojarzyć. Bloguje, występuje na konferencjach, a nie tak dawno ukazała się książka wydana przez O’Reilly. Na Twitterze: @tnurkiewicz. Tematem tej […] The post 53 – O programowaniu reaktywnym z Tomaszem Nurkiewiczem appeared first on DevTalk.

 • 52 – O prawie z Beatą Marek
  52 – O prawie z Beatą Marek
  20/03/2017

  Po paru czysto programistycznych odsłonach, dzisiaj skręcimy nieco w bok. Byle nie za bardzo, bo… No właśnie: co się dzieje, gdy skręcimy w bok? Nawet nieświadomie? Ależ mi enigmatyczny wstęp wyszedł. Mój dzisiejszy gość – Beata Marek – wyłuszczy, o co chodzi :). Beata jest prawniczką i prowadzi firmę Cyberlaw. Na Twitterze: @cyberlawpl. W odcinku […] The post 52 – O prawie z Beatą Marek appeared first on DevTalk.

 • 51 – O PHP z Mariuszem Gilem
  51 – O PHP z Mariuszem Gilem
  06/03/2017

  Po przekroczeniu magicznej granicy, dotarliśmy do 51. odcinka! A w nim… NOBODY EXPECTS SPANISH INQUISITION! Drugą pięćdziesiątkę DevTalka otwiera Mariusz Gil: programista, architekt, współzałożyciel Source Ministry. Możecie go spotkać na wielu krajowych i światowych scenach. Na Twitterze: @mariuszgil. A o czym rozmawiamy? O ten temat prosiliście od dawna, wielokrotnie. I często nazwisko Mariusza padało od […] The post 51 – O PHP z Mariuszem Gilem appeared first on DevTalk.

 • 50 – O Junior Developerach z Mateuszem Kupilasem (JavaDevMatt)
  50 – O Junior Developerach z Mateuszem Kupilasem (JavaDevMatt)
  20/02/2017

  Sam nie wierzę, dokąd zawędrowaliśmy! Panie i Panowie, Typy i Typiary… Przed nami 50. odcinek DevTalk! Programistyczny Głos grzmi w Waszych Domach już od 2,5 roku! Wiele ciekawych rozmów się przed ten czas odbyło. A dziś… czas na kolejną! Do udziału w tym prawie okrągłym odcinku (bo na prawdziwie okrągły musimy jeszcze 14 odcinków poczekać) […] The post 50 – O Junior Developerach z Mateuszem Kupilasem (JavaDevMatt) appeared first on DevTalk.

 • 49 – O przyszłości .NET i Microsoftu z Piotrem Gankiewiczem
  49 – O przyszłości .NET i Microsoftu z Piotrem Gankiewiczem
  06/02/2017

  Przy okazji naszego 49. spotkania (T -1 eps!) postanowiłem nieco wrócić do korzeni. Dotnetowe pochodzenie daje o sobie znać. Ale WORRY DON’T, HAPPY BE: nawet jeśli na co dzień ślizgasz się po jasnej/ciemnej (niepotrzebne skreślić) stronie mocy, i tak powinieneś znaleźć coś dla siebie. Bo i temat ciekawy, i rozmowa się kleiła, i atmosfera bardzo […] The post 49 – O przyszłości .NET i Microsoftu z Piotrem Gankiewiczem appeared first on DevTalk.

 • 48 – O sztuce prezentacji z Rafałem Czupryńskim
  48 – O sztuce prezentacji z Rafałem Czupryńskim
  23/01/2017

  Odcinek 48. (zaraz stuknie nam pięćdziesiątka!!!) ślizga się po dość kontrowersyjnym w IT temacie. Jest to potrzebne, ale JAK to robić? I czy na pewno warto? PO CO się tym zajmować? KTO powinien? Ale o co chodzi? Chodzi o to, że do rozmowy zaprosiłem Rafała Czupryńskiego. Rafał od wielu lat zajmuje się w Microsoft sprawami […] The post 48 – O sztuce prezentacji z Rafałem Czupryńskim appeared first on DevTalk.

 • 47 – O szacowaniu z Karolem Wójciszko
  47 – O szacowaniu z Karolem Wójciszko
  09/01/2017

  Już po raz 47. usłyszycie “Programistyczny Głos w Twoim Domu”. Kto poprawnie oszacuje ile ten odcinek będzie trwał? Ha, pytanie z haczykiem! Dzisiaj rozmawiam z Karolem Wójciszko. Karol jest programistą i team leaderem. A dodatkowo bardzo aktywnie udziela się w na blogu, YouTube i Snapchacie. Prowadzi też startup – estee.me – rozwiązujący problemy związane z […] The post 47 – O szacowaniu z Karolem Wójciszko appeared first on DevTalk.

 • 46 – DevTalk Live with Jon Skeet and Dino Esposito
  46 – DevTalk Live with Jon Skeet and Dino Esposito
  19/12/2016

  To ostatni odcinek DevTalk. Oczywiście: tylko w tym roku! W 2017 będą się działy takie rzeczy, jakich jeszcze nie było. Plany są wielkie, ciekawe i… póki co – tajne ;). Więcej informacji: już wkrótce. 46. odcinek podcasta jest… specjalny. To pierwsza odsłona DevTalk Live: czyli audycji nagranej na żywo, na konferencyjnej scenie. Podczas .NET Developer […] The post 46 – DevTalk Live with Jon Skeet and Dino Esposito appeared first on DevTalk.

 • 45 – O Continuous Delivery z Łukaszem Szydło
  45 – O Continuous Delivery z Łukaszem Szydło
  05/12/2016

  Dziś, w 45. odcinku, temat bardzo potrzebny. Temat, dzięki któremu praca programisty może stać się… przyjemniejsza. I o wiele mniej stresująca. Moim i Waszym gościem jest Łukasz Szydło: programista, architekt, konsultant, trener. Możecie go spotkać na wielu konferencjach, bo aktywnie dzieli się na nich swoją wiedzą. I dobrze, bo ma czym się dzielić! Na Twitterze: […] The post 45 – O Continuous Delivery z Łukaszem Szydło appeared first on DevTalk.

 • 44 – O produktywności z Michałem Śliwińskim
  44 – O produktywności z Michałem Śliwińskim
  21/11/2016

  Odcinek 44. to chwilowy oddech od kodowania i technologii. Zamiast tego garść uniwersalnej wiedzy przydatnej KAŻDEMU człowiekowi. A może programistom: w szczególności? Mam przyjemność przedstawić Michała Śliwińskiego jako naszego dzisiejszego gościa. Michał jest twórcą i CEO produktu Nozbe, czyli aplikacji do zarządzania zadaniami, czasem i… sobą. Na Twitterze: @MSliwinski. Łatwo domyślić się, o czym rozmawiamy. […] The post 44 – O produktywności z Michałem Śliwińskim appeared first on DevTalk.

 • 43 – O wzorcach z Łukaszem Olbromskim
  43 – O wzorcach z Łukaszem Olbromskim
  07/11/2016

  W 43. odcinku DevTalka czas zająć się tematem, który niejawnie przewijał się wielokrotnie, ale nigdy… wprost. Rozmawiam z Łukaszem Olbromskim. Zmagaliśmy się swego czasu z Sharepointem przy wspólnym projekcie, odkrywaliśmy NOWE. Sporo się razem nauczyliśmy. Teraz, po latach, i powrocie Łukasza z wieloletniej emigracji do Danii… usiedliśmy przy jednym internecie i pogrążyliśmy w rozmowie. Na […] The post 43 – O wzorcach z Łukaszem Olbromskim appeared first on DevTalk.

 • 42 – O sprzedaży w IT z Michałem Wójcikiem
  42 – O sprzedaży w IT z Michałem Wójcikiem
  17/10/2016

  Pogadaliśmy sobie w tym sezonie kilka razy technicznie. Czas na chwilę oddechu i luźniejszą – aczkolwiek wcale przez to nie mniej ciekawą – pogadankę. Do 42. odcinka zaprosiłem Michała Wójcika. Z Michałem poznałem się bardzo dawno temu, bo aż w 2005 roku (gdy wychodziłem z cienia) i nadszedł czas, by tę znajomość jakoś sformalizować na […] The post 42 – O sprzedaży w IT z Michałem Wójcikiem appeared first on DevTalk.

 • 41 – O legacy code z Jaros?awem Pa?k?
  41 – O legacy code z Jaros?awem Pa?k?
  03/10/2016

  41. odcinek DevTalk to nie przelewki, oj nie. Dzisiaj trochę… potaplamy się w błocie. Do rozmowy zaprosiłem Jarosława Pałkę: znanego i uznanego programistę, architekta, managera, team leadera, prelegenta, bloggera i co tam jeszcze. Spotkać możecie go na bardzo wielu konferencjach, gdzie opowiada o Javie i ciężkiej orce w naszym zawodzie. Na Twitterze: @j_palka. Takiego to […] The post 41 – O legacy code z Jarosławem Pałką appeared first on DevTalk.

 • 40 – O chmurze z Miros?awem Burnejko
  40 – O chmurze z Miros?awem Burnejko
  19/09/2016

  Przed Wami DevTalk po raz… czterdziesty! Ale ten czas leci, nie? Dzisiaj prezentuję rozmowę z gościem, na którego pełne przedstawienie potrzebowałbym kilku ładnych akapitów. Mirek Burnejko! Spec od chmury: Cloud Solution Architect. A dodatkowo … 321 uwaga … : pisarz na Chmurowisku, prelegent na cloud-confach, autor codziennego vloga na YouTube, twórca bloga trzypoziomy.pl, jeden z […] The post 40 – O chmurze z Mirosławem Burnejko appeared first on DevTalk.

 • 39 – O sagach z Robertem Pankoweckim
  39 – O sagach z Robertem Pankoweckim
  05/09/2016

  Żegnamy lato, witamy jesień! A z nią: DevTalk wraca na antenę po wakacyjnej przerwie! Z utęsknieniem na ten moment czekałem, przyznać muszę. I bardzo fajnie mi się dzisiejszy odcinek nagrywało. Waszym i moim gościem jest Robert Pankowecki: programista Ruby… i nie tylko. Występuje na konferencjach, pisze książki (sic!), bloguje itede. Zresztą, sam się porządnie przedstawi […] The post 39 – O sagach z Robertem Pankoweckim appeared first on DevTalk.

 • 38 – O d??eniu do celu z Micha?em Szafra?skim
  38 – O d??eniu do celu z Micha?em Szafra?skim
  04/07/2016

  Dzisaj zapraszam Was na odcinek nr 38: bardzo specjalny. Specjalny z dwóch powodów. Po pierwsze: bo jest to nasze ostatnie spotkanie przed wakacyjną przerwą. Kolejny odcinek dopiero jesienią. A po drugie: bo udało mi się zaprosić Gościa, o którego najbardziej i najczęściej prosiliście. Przed Wami, wraz ze mną, Michał Szafrański! Tak jak ja i Ty, […] The post 38 – O dążeniu do celu z Michałem Szafrańskim appeared first on DevTalk.

 • 37 – O konkursie Daj Si? Pozna? z Laureatami
  37 – O konkursie Daj Si? Pozna? z Laureatami
  27/06/2016

  Kontynuując celebrację zakończenia konkursu Daj Się Poznać: zapraszam na odcinek z jego laureatami! Pierwsza trójka Uczestników dzieli się swoimi spostrzeżeniami, projektami i doświadczeniami. Piotr Gankiewicz (http://piotrgankiewicz.com/blog/): zajął pierwsze miejsce z projektem Warden, napisany w .NET. Drugie miejsce to Iwona Lalik (http://programistka.net). Poznała Androida i stworzyła aplikację Shopping Advisor. Na trzecim miejscu Justyna Walkowska (http://namiekko.pl). Walczyła […] The post 37 – O konkursie Daj Się Poznać z Laureatami appeared first on DevTalk.

 • 36 – O NoSQL z Grzegorzem Bernasiem
  36 – O NoSQL z Grzegorzem Bernasiem
  06/06/2016

  Odcinek 36. to powrót do baz danych. Ale w innej odsłonie: tym razem poruszamy temat NoSQL. Głównie: Mongo, ale nie tylko. Goszczę Grzegorza Bernasia. To pasjonat przetwarzania danych, a jego celem jest nauka poprzez działania i rozwiązywanie problemów. Swój chłop, co nie?

 • 35 – O Snapchat z Andrzejem Krzywd?
  35 – O Snapchat z Andrzejem Krzywd?
  23/05/2016

  W 35. odsłonie robimy chwilową przerwę od tech-twardych, tech-mięsnych tech-odcinków. Zamiast tego: ponowny (i ostatni na jakiś czas)… SNAPATAK!! Nie ma co się rozpisywać, po prostu… wraz z Andrzejem Krzywdą ponownie dzielimy się naszą pasją do Snapchata i po raz kolejny namawiamy także Ciebie: Dorosłego Tech-Człowieka, do wejścia w ten fajny świat. Używasz Snapa? Posłuchaj, […] The post 35 – O Snapchat z Andrzejem Krzywdą appeared first on DevTalk.

 • 34 – O Actor Model z Bartoszem Sypytkowskim
  34 – O Actor Model z Bartoszem Sypytkowskim
  09/05/2016

  Na zewnątrz gorąco, a tu kolejna porcja ciekawych programistycznych treści pcha się wprost w dev-uszy! W 34. odcinku eksplorujemy temat aktorów. Oskary rozdane, więc się spóźniliśmy, ale oczywiście przecież i tak o innych aktorów chodzi, prawda? Chodzi o Actor Model. Aktorów komentuje dla nas Bartosz Sypytkowski. Doskonale wie, o czym mówi, ponieważ jest jednym z […] The post 34 – O Actor Model z Bartoszem Sypytkowskim appeared first on DevTalk.

 • 33 – O programowaniu z Gynvaelem Coldwindem
  33 – O programowaniu z Gynvaelem Coldwindem
  18/04/2016

  Spotykamy się po raz 33. I jest to spotkanie bardzo wyjątkowe. Dzisiaj przepytałem dla Was legendę polskiej sceny programistycznej. Przed Wami: Gynvael Coldwind! Z pewnością większość Czytelników/Słuchaczy doskonale zna dzisiejszego Gościa. Dla formalności: poczytać go możecie na blogu (http://gynvael.coldwind.pl), pooglądać na youtube (https://www.youtube.com/user/gynvaelcoldwind) lub poobserwować na Twitterze: @gynvael. A każdy, ale to absolutnie każdy programista […] The post 33 – O programowaniu z Gynvaelem Coldwindem appeared first on DevTalk.

 • 32 – O Elixir z Sebastianem G?bskim
  32 – O Elixir z Sebastianem G?bskim
  04/04/2016

  Odcinek trzydziesty drugi dedykowany jest dla spragnionych… nie tylko wiedzy. A dlaczego? Bo dysponujemy dziś eliksirem. Takim specjalnym. Język Elixir, działający na maszynie Erlanga, nieustannie zdobywa coraz to nowych zwolenników. W Warszawie pojawił się nawet poświęcony mu meetup! Zatem… co to jest? Z czym to się je? Dlaczego Elixir, a nie coś innego? Jak zacząć, […] The post 32 – O Elixir z Sebastianem Gębskim appeared first on DevTalk.

 • 31 – O komunikacji z Micha?em Bartyzelem
  31 – O komunikacji z Micha?em Bartyzelem
  21/03/2016

  Kolejny odcinek – już numer 31! – to “materia miękka”. Rozmawiam z moim Gościem o komunikacji. Dlaczego, jako programiści, mamy z tym problem? Jak ją ulepszyć? I… w czym ekipa remontowa bije zespoły IT na głowę? ;). Mój rozmówca to Michał Bartyzel. Zaczynał jako programista, teraz zgłębia bardziej “ludzkie” tematy. Poczytacie go na blogu: http://mbartyzel.blogspot.com […] The post 31 – O komunikacji z Michałem Bartyzelem appeared first on DevTalk.

 • 30 – O kontenerach z Micha?em Dudakiem
  30 – O kontenerach z Micha?em Dudakiem
  07/03/2016

  W 30. odcinku DevTalka zagłębiamy się w… kontenery! I to nie takie znane z Dependency Injection. Chodzi o kontenery na zupełnie innym poziomie. Docker? Rings a bell? Moim Gościem jest Michał Dudak. Michał to trochę-więcej-niż-programista :). Może poczytać go na blogu i pooglądać w roli prelegenta na różnych konferencjach. Na Twitterze: @michaldudak. Nie ma co […] The post 30 – O kontenerach z Michałem Dudakiem appeared first on DevTalk.

 • 29 – O wydajno?ci baz danych z Damianem Wider?
  29 – O wydajno?ci baz danych z Damianem Wider?
  22/02/2016

  Przed Wami 29. odcinek DevTalk. Powrót do… mięska, czyli technikaliów. Do rozmowy zaprosiłem Damiana Widerę, bazodanowca z krwi i kości. Możecie go poczytać na blogu i pośledzić na Twitterze: @DamianWidera. Damian występuje na bardzo wielu konferencjach oraz nagrywa interesujące kursy, jak na przykład Parallel Query Execution, Columnstore Indexes in Great Depth , Azure od A […] The post 29 – O wydajności baz danych z Damianem Widerą appeared first on DevTalk.

 • Special#03 – Eventy wiosna 2016
  Special#03 – Eventy wiosna 2016
  15/02/2016

  DevTalk Special powraca. W dzisiejszym odcinku możecie posłuchać kilku osób związanych z wydarzeniami dedykowanymi dla programistów. Wydarzenia te odbędą się wiosną 2016, więc już… niebawem! Oto kogo usłyszycie:   Spotkania-IT Portal Spotkania-IT to inicjatywa stawiająca sobie za cel zagregowanie i poinformowanie nas o jak największej liczbie eventów związanych z… IT właśnie :). Przemiła Alicja Musiał […] The post Special#03 – Eventy wiosna 2016 appeared first on DevTalk.

 • 27 – O R z Basi? Fusi?sk?
  27 – O R z Basi? Fusi?sk?
  01/02/2016

  Koniec laby, DevTalk wraca na antenę! Odcinek 27 to Basia Fusińska, nasz ekskluzywny towar eksportowy, błyszczący ostatnio “all around the world” :). Zresztą, zobaczcie linki poniżej. Basia jest programistką, mentorką, blogerką (http://basiafusinska.com), prelegentką na wszelkich światowych wydarzeniach. Na Twitterze: @basiafusinska. I jest pierwszym Gościem DevTalka, który pojawia się w podcaście po raz drugi. Warto, prawda? […] The post 27 – O R z Basią Fusińską appeared first on DevTalk.

 • 26 – O ergonomii z Ewa Paszkowsk?-Demidowsk?
  26 – O ergonomii z Ewa Paszkowsk?-Demidowsk?
  30/11/2015

  Po dłuższej niż zwykle przerwie (ale “normę” 2 odcinków miesięcznie udało się utrzymać ) zapraszam Was na odcinek numer dwadzieścia sześć. Po wakacjach zdecydowanie dominowały tematy dość mocno techniczne, więć aby urozmaicić rzeczywistość, dzisiaj “na mientko”. Pomaga mi w tym Ewa Paszkowska-Demidowska: doświadczona terapeutka ruchowa. Ewa nie jest osobą techniczną, więc nie będzie zwyczajowej listy […] The post 26 – O ergonomii z Ewa Paszkowską-Demidowską appeared first on DevTalk.

 • 25 – O Event Driven Architecture z Szymonem Kulcem
  25 – O Event Driven Architecture z Szymonem Kulcem
  02/11/2015

  W 25 odcinku DevTalk wracamy do tematu architektury. Tym razem moim Gościem jest Szymon Kulec: programista, blogger, prelegent i jeden z liderów Warszawskiej Grupy .NET. Na Twitterze: @scooletz. Dyskutujemy o Event Driven Architecture. Z odcinka dowiecie się czym jest EDA, o jakich zdarzeniach mowa i jak z nich korzystać. Do tego: jak ma się do […] The post 25 – O Event Driven Architecture z Szymonem Kulcem appeared first on DevTalk.

 • 24 – O IoT z Arkadiuszem Benedyktem
  24 – O IoT z Arkadiuszem Benedyktem
  19/10/2015

  Pora na temat, który od dłuższego czasu jest… wszechobecny. A więc i w DevTalk nie mogło go zabraknąć! Mowa i IoT – Internet of Things. Arkadiusz Benedykt, bo z nim rozmawiam, “bawi się” w te klocki, więc z doświadczenia wie z czym to się je i jakie są możliwości. Oraz – jak się za to […] The post 24 – O IoT z Arkadiuszem Benedyktem appeared first on DevTalk.

 • 23 – O programistach z Ol? Pszczo?? i Paw?em Michalakiem
  23 – O programistach z Ol? Pszczo?? i Paw?em Michalakiem
  05/10/2015

  Dwa wrześniowe odcinki mieliśmy mocno techniczne, więc czas nieco od technikaliów odpocząć. Dzisiaj, w odcinku nr 23, zapraszam Was na luźną rozmowę o… programistach. A rozmawiam z osobami, które znają nas od podszewki :). Ola Pszczoła (http://beetalents.com) na co dzień zajmuje się szeroko pojętym HRem w ujęciu niekorporacyjnym. Niezła charakterystyka, co nie? ;). Na Twitterze […] The post 23 – O programistach z Olą Pszczołą i Pawłem Michalakiem appeared first on DevTalk.

 • 22 – O wiadomo?ciach z Szymonem Pobieg?
  22 – O wiadomo?ciach z Szymonem Pobieg?
  21/09/2015

  Dzisiaj technicznie-architektonicznie. Dwudziesty drugi odcinek DevTalka pod znakiem WIADOMOŚCI i KOMUNIKACJI stoi. Reflektor w te mgliste pojęcia kieruje Szymon Pobiega: programista/architekt, blogger, prelegent. Pracuje w Particular Software, gdzie klepie NServiceBusa dla Udiego Dahana (pamiętacie DevTalk#14 – CQRS with Udi Dahan?). Zatem: zdecydowanie wie o czym mówi! Z rozmowy dowiecie się czym tak naprawdę jest komunikacja […] The post 22 – O wiadomościach z Szymonem Pobiegą appeared first on DevTalk.

 • Special#02 – O dev-eventach z ich organizatorami
  Special#02 – O dev-eventach z ich organizatorami
  14/09/2015

  Po dwóch miesiącach DevTalkowej posuchy ruszamy z kopyta: przed Wami DevTalk Special #2. W lutym zrealizowałem coś takiego (link), spodobało się Wam, więc dziś kontynuacja. Przedstawiam pięć (cyfrowo: 5) konferencji programistycznych, którymi warto zainteresować się w nadchodzących tygodniach. Z organizatorem każdej z nich nagrałem krótką rozmowę, a wszystko to zostało przez Krzyśka zmontowane i połączone […] The post Special#02 – O dev-eventach z ich organizatorami appeared first on DevTalk.

 • 20 – O mikroserwisach z Micha?em Francem
  20 – O mikroserwisach z Micha?em Francem
  07/09/2015

  Wakacje, wakacje i po wakacjach. I bardzo dobrze, ile można, c’nie? Po wakacyjnej przerwie powracamy, zamaszyście, pomału i usłużnie. Ale suchy rebus! Mału -> mikru -> mikro. Usłużnie -> serwisowo -> service. Czyli: po wakacyjnej przerwie powracamy, zamaszyście, z mikroserwisami! Towarzyszy mi Michał Franc, który z dalekiego jUKeja wskoczył mi na Skype’a. Michał bloguje na […] The post 20 – O mikroserwisach z Michałem Francem appeared first on DevTalk.

 • 19 – O pasji z Micha?em ?liwoniem i Rafa?em Legi?dziem
  19 – O pasji z Micha?em ?liwoniem i Rafa?em Legi?dziem
  29/06/2015

  Dzisiaj nietypowo – trzeci odcinek w ciągu jednego miesiąca. No ale warto wejść w okres wakacyjny z przytupem :). Dlatego też do dziewiętnastego odcinka zaprosiłem dwóch świetnych Gości, których nikomu przedstawiać chyba trzeba. Są to chodzące wulkany energii, inspirujące każdego do działania. Michał Śliwoń i Rafał Legiędź – bo o nich oczywiście mowa – znani […] The post 19 – O pasji z Michałem Śliwoniem i Rafałem Legiędziem appeared first on DevTalk.

 • 18 – O to?samo?ci z Tomaszem Onyszko
  18 – O to?samo?ci z Tomaszem Onyszko
  15/06/2015

  To już jest… jeszcze nie koniec, ale prawie!, pierwszego, dziewiczego sezonu DevTalk. W poszukiwaniu własnej tożsamości natrafiłem na… eksperta w tej dziedzinie. Ale w kontekście IT, oczywiście. Dzisiaj przed Wami Tomasz Onyszko. Architekt, od zawsze w branży ;), niezmiennie związany z kwestiami zarządzania tożsamością w sieci. Oprócz tego pisze na firmowym blogu Predica i regularnie […] The post 18 – O tożsamości z Tomaszem Onyszko appeared first on DevTalk.

 • 17 – O gamedev z Przemys?awem Czatrowskim
  17 – O gamedev z Przemys?awem Czatrowskim
  01/06/2015

  Siedemnasty odcinek wypada w Dzień Dziecka! I to kilka raptem dni po premierze nowego Wiedźmina! O czym więc dzisiaj będzie? No o grach, oczywiście :). Moim i Waszym Gościem jest Przemek Czatrowski, który przez ostatnie lata pracował jako programista nad Wiedźminem właśnie. Oprócz tego lubi piwo i pisze o tym na blogu Prosto z Pokala. […] The post 17 – O gamedev z Przemysławem Czatrowskim appeared first on DevTalk.

 • 16 – O karierze programisty z Paw?em Zdziechem
  16 – O karierze programisty z Paw?em Zdziechem
  18/05/2015

  Szesnasty odcinek to “meta-dev talk” :). Paweł Zdziech, rekruter od X lat, dzieli się swoimi spostrzeżeniami odnośnie zawodu programisty i naszej dev-kariery. Po przesłuchaniu odcinka zachęcam odwiedzić blog Pawła: http://rekrutacyjny.blogspot.com gdzie… jeszcze więcej na ten temat! A w odcinku usłyszycie odpowiedzi na pytania takie jak… Czy programiści to primadonny? Czy rynek kiedyś nasyci się programistami? […] The post 16 – O karierze programisty z Pawłem Zdziechem appeared first on DevTalk.

 • 15 – O Ruby z Miros?awem Prag?owskim
  15 – O Ruby z Miros?awem Prag?owskim
  04/05/2015

  Po obcojęzyczno-technicznym uderzeniu z Udim docieramy do odcinka piętnastego. Mirosław Pragłowski opowiada o swojej przygodzie pod tytułem “byłem programistą .NET, jestem programistą Ruby, i jak mi z tym”. Mirka najczęściej spotkać możecie we Wrocławiu, gdzie jest jednym z organizatorów Wrocławskiej Grupy .NET oraz Wrocławskiej Grupy DDD. Na Twitterze: @mpraglowski. Podczas rozmowy podpytuję Mirka co go […] The post 15 – O Ruby z Mirosławem Pragłowskim appeared first on DevTalk.

 • 14 – CQRS with Udi Dahan
  14 – CQRS with Udi Dahan
  13/04/2015

  Post po polsku poniżej / Polish version below 14th episode of DevTalk is a special one. First of all: this is the first episode in english! Second: my guest is a well-known, widely respected expert, the one and only Udi Dahan! Udi is a creator of NServiceBus and founder of Particular Software. His thoughs about […] The post 14 – CQRS with Udi Dahan appeared first on DevTalk.

 • 13 – O agile z Grzegorzem Rycajem
  13 – O agile z Grzegorzem Rycajem
  30/03/2015

  Szczęśliwy, trzynasty, odcinek to chwilowy odpoczynek od technikaliów. Tym razem wraz z Grzegorzem Rycajem serwujemy Wam dywagacje na popularny temat: agile. Grzegorz od wielu lat programuje i kieruje zespołami programistów. Prawdopodobnie wielu z Was niejednokrotnie miało okazję oglądać go na scenie, gdyż regularnie występuje na różnych eventach. MVP w kategorii Visual Studio ALM. 40-minutową rozmowę […] The post 13 – O agile z Grzegorzem Rycajem appeared first on DevTalk.

 • 12 – O mockach z Paw?em Klimczykiem
  12 – O mockach z Paw?em Klimczykiem
  16/03/2015

  W dwunastym już odcinku (czas leci!) mam przyjemność ponownie podywagować na temat bardzo mi bliski: testy. A konkretnie: testowanie w kontekście wykorzystania “isolating frameworks”, czyli po ludzku: mocków. Partnerem w rozmowie jest Paweł Klimczyk – programista, prelegent i “szef dotnetów na fejsie” :), czyli grup .NET Developers Poland oraz .NET Developers Poland Job Market. Na […] The post 12 – O mockach z Pawłem Klimczykiem appeared first on DevTalk.

 • 11 – O produktywno?ci z Marcinem Kwieci?skim
  11 – O produktywno?ci z Marcinem Kwieci?skim
  02/03/2015

  Odcinek jedenasty stoi pod znakiem… czasu. Wszyscy mamy go za mało. A może mamy go wystarczająco dużo, tylko wykorzystujemy go nie do końca optymalnie? O to i inne rzeczy pytam Marcina Kwiecińskiego, który w ramach projektu Ogarnij Chaos na co dzień zmaga się z takimi problemami, pomagając swoim klientom prowadzić bardziej produktywne życie. Zarówno zawodowe, […] The post 11 – O produktywności z Marcinem Kwiecińskim appeared first on DevTalk.

 • Special#01 – O dev-eventach z ich organizatorami
  Special#01 – O dev-eventach z ich organizatorami
  23/02/2015

  Odcinek był tydzień temu, odcinek będzie za tydzień, więc… co ja robię tu dzisiaj? Oto pierwszy odcinek DevTalk Special. Pięcioro Gości, kilka tematów, jeden motyw przewodni. Pomysł, który narodził się niechcący, w nocy, ot tak, spontanicznie. Realizacja wymagała zaangażowania, dobrej woli, chęci i synchronizacji wielu osób. Dzięki wszystkim za udział. Ale o co się rozchodzi? […] The post Special#01 – O dev-eventach z ich organizatorami appeared first on DevTalk.

 • 09 – O programowaniu w parach z Krzysztofem Szabelskim
  09 – O programowaniu w parach z Krzysztofem Szabelskim
  16/02/2015

  Moim towarzyszem w odcinku dziewiątym jest Krzysztof Szabelski. Jako doświadczony programista i lider pomaga różnym zespołom w firmie ogarniać trudne tematy. Występuje na konferencjach i grupach pasjonackich. Techniczne treści tworzy na blogu firmowym Future Processing. Więcej o Krzyśku możecie poczytać na stronie http://krzysztofszabelski.com. A na Twitterze występuje jako @kszabelski. Temat naszej rozmowy to Pair Programming […] The post 09 – O programowaniu w parach z Krzysztofem Szabelskim appeared first on DevTalk.

 • 08 – O community z Paw?em ?ukasikiem i Paw?em Sawiczem
  08 – O community z Paw?em ?ukasikiem i Paw?em Sawiczem
  02/02/2015

  W ósmym odcinku pora na test: czy da się rozmawiać z dwoma osobami jednocześnie? Wychodzi na to że chyba tak :). Dzisiaj goszczę dwóch Pawłów. Paweł Łukasik bloguje, występuje na konferencjach, jest założycielem dotnetomaniaka, jednym z organizatorów Wroc.NET oraz opiekuje się devPytaniami a tweetuje jako @pawel_lukasik. Paweł Sawicz również bloguje i jest prelegentem, a dodatkowo […] The post 08 – O community z Pawłem Łukasikiem i Pawłem Sawiczem appeared first on DevTalk.

 • 07 – O pracy zdalnej z Andrzejem Krzywd?
  07 – O pracy zdalnej z Andrzejem Krzywd?
  19/01/2015

  Siódmy odcinek to drugie podejście do tematu “miękkiego”. Towarzyszy mi Andrzej Krzywda – lider polskiej społeczności Ruby, założyciel firmy Arkency, blogger, autor książek (m.in. “Fearless Refactoring: Rails controllers“), prelegent, jeden z twórców podcasta Rails refactoring, organizator konferencji wroc_love.rb… I tak dalej i tak dalej :). Obecny również na Twitterze: @andrzejkrzywda. Zarówno Andrzej jak i ja […] The post 07 – O pracy zdalnej z Andrzejem Krzywdą appeared first on DevTalk.

 • 06 – O programowaniu funkcyjnym z Micha?em ?usiakiem
  06 – O programowaniu funkcyjnym z Micha?em ?usiakiem
  05/01/2015

  Od razu po Nowym Roku wracamy z mocnym uderzeniem: na warsztacie tym razem znalazło się programowanie funkcyjne! Mój gość to Michał Łusiak – programista, prelegent, blogger. Możecie go znaleźć również na Twitterze: @mlusiak. W temacie programowania funkcyjnego rozprawiamy o tym po co odchodzić od “standardowego” obiektowego podejścia, jakimi językami warto się zainteresować a nawet: jak […] The post 06 – O programowaniu funkcyjnym z Michałem Łusiakiem appeared first on DevTalk.

 • 05 – O prowadzeniu zespo?u z Rafa?em Barszczewskim
  05 – O prowadzeniu zespo?u z Rafa?em Barszczewskim
  15/12/2014

  Dzisiaj przekraczamy kolejne granice: poruszamy temat “miękki”! Rozmawiam z Rafałem Barszczewskim, a tematem naszych wywodów jest prowadzenie zespołu programistycznego – bycie team leaderem. Rafał od wielu lat pełni taką rolę w pracy zawodowej. Doświadczeniami i refleksjami dzieli się między innymi na swoim blogu. Mówimy między innymi o motywowaniu programistów, jak i ich krytykowaniu. O tym, […] The post 05 – O prowadzeniu zespołu z Rafałem Barszczewskim appeared first on DevTalk.

 • 04 – O Domain Driven Design ze S?awomirem Sobótk?
  04 – O Domain Driven Design ze S?awomirem Sobótk?
  01/12/2014

  Czwarty odcinek to badanie nowych gruntów: wyjście poza .NET! Moim gościem jest Sławomir Sobótka: założyciel firmy Bottega IT Solutions, trener, blogger, architekt. Wywodzi się ze środowiska Javy i można go spotkać na bardzo wielu konferencjach i grupach związanych z tą właśnie technologią. Rozprawiamy o Domain Driven Design, a Sławek jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich […] The post 04 – O Domain Driven Design ze Sławomirem Sobótką appeared first on DevTalk.

 • 03 – O testach z Adamem Kosi?skim
  03 – O testach z Adamem Kosi?skim
  17/11/2014

  W trzecim odcinku rozmawiam z Adamem Kosińskim – programistą, prelegentem, aktualnie kodzącym C# w Londynie. Tematem przewodnim są testy jednostkowe – nasza wspólna pasja. Gadamy zarówno o najlepszych jak i najgorszych praktykach. Przestrzegamy też na to uważać podczas przygody z testowaniem. Zastanawiamy się również dlaczego czasami testy nie spełniają oczekiwań programistów i… i wiele więcej […] The post 03 – O testach z Adamem Kosińskim appeared first on DevTalk.

 • 02 – O aspektach z Basi? Fusi?sk?
  02 – O aspektach z Basi? Fusi?sk?
  03/11/2014

  Gościem drugiego odcinka DevTalk jest Basia Fusińska – programistka, “architektka”, menadżerka, trenerka… Rozmawiamy głównie o AOP – Aspect Oriented Programming – programowaniu aspektowym. Basia opowiada o swoich bojach na tym polu i przedstawia dostępne techniki oraz narzędzia przydatne dla adeptów tej sztuki. Udowadnia też, że i TY używasz aspektów! Uwaga: dzięki uprzejmości producenta narzędzia PostSharp […] The post 02 – O aspektach z Basią Fusińską appeared first on DevTalk.

 • 01 – O JavaScript z Jakubem Gutkowskim
  01 – O JavaScript z Jakubem Gutkowskim
  24/10/2014

  Gościem pierwszego odcinka DevTalk jest Jakub “Gutek” Gutkowski – programista, blogger, pasjonat. Motyw przewodni rozmowy to JavaScript. Wypytuję Gutka o jego doświadczenie z różnymi frameworkami i bibliotekami oraz narzędziami, a on hojnie dzieli się swoją wiedzą. Linki do dalszej inwestygacji przewijających się słów kluczowych: Gutek na dotnetconfpl: “Server Side czy/i Client Side MVC???” (https://www.youtube.com/watch?v=SB994BIfW3k) AngularJS […] The post 01 – O JavaScript z Jakubem Gutkowskim appeared first on DevTalk.

Informações: