Editör Masas?

Informações:

Sinopsis

Editör Masas?'nda Yavuz Baydar, Ergun Babahan ve ?lhan Tan?r Türkiye gündemini yorumluyorlar.

Episodios

 • Sedat Peker savaş açtı, filmin sonu ne olacak? - Editör Masası

  27/05/2021 Duración: 01h06min

  Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Ahval Türkçe Editörü Ergun Babahan ve Ahval İngilize Editörü İlhan Tanır, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile başlayan kavga sonrası Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Soylu'ya sahip çıkmasının ardından Sedat Peker'in Ankara'ya savaş açtığı yorumlarına neden olan açıklamalarını ve bundan sonrasında neler olacağını değerlendiriyor.

 • Soylu neler anlatmadı, gazeteciler neleri soramadı? - Editör Masası

  25/05/2021 Duración: 49min

  Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar ve Ahval Türkçe Editörü Ergun Babahan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun Sedat Peker'in ifşalarına ilişkin HaberTürk canlı yayınında verdiği açıklamaları değerlendiriyor.

 • Bu kez köprüden önceki son çıkış, seçim 2023'e kalmayacak çünkü… - Ertuğrul Günay

  19/05/2021 Duración: 01h24min

  Organize suç örgütü lideri Sedat Peker, sosyal medyadan paylaştığı videolarla gündem olmaya devam ediyor.YouTube hesabından bir video serisi başlatarak devlet-mafya-siyaset üçgenindeki kirli işleri kısmi olarak ifşa eden Peker, bu kez İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya da yakınlığı ile bilinen İnternet Haber'in kurucu sahibi Hadi Özışık'la yaptığı görüşmelerin kayıtlarını paylaşarak işin medya ayağını da ortaya çıkarmaya başladı.Editör Masası'nda bu hafta Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Ahval Türkçe Editörü Ergun Babahan ve Ahval İngilizce Editörü İlhan Tanır, konukları eski Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ile "Mafya-siyaset-medya ilişkisi nasıl bir Türkiye anlatıyor?" sorusu üzerinden değerlendirmelerde bulunuyor.

 • Derin Devlet'te derin çatlak... Sedat Peker dengeleri sarstı

  13/05/2021 Duración: 01h10min

  Sedat Peker'in ağır suçlamaları karşısında yargı neden sessiz? Mehmet Ağar konuşunca daha da mı battı? Yalıkavak Marina'ya el koyanlar kimler? Mübariz Mansimov neden korkuyor? Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Türkçe editörü Ergun Babahan ve İngilizce editörü İlhan Tanır Editör Masası'nda konuşuyor.

 • Anketler, Erdoğan'ın yolun sonuna geldiğini mi gösteriyor?

  06/05/2021 Duración: 01h46min

  Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Ahval editörleri Ergun Babahan ve İlhan Tanır ile sıcak gündem başlıklarını değerlendirmeye devam ediyor.

 • Biden'ın Ermeni Soykırımı'nı tanıması: Türk-Amerikan ittifakı çöküyor mu? - Editör Masası

  25/04/2021 Duración: 01h11min

  Biden'ın Ermeni Soykırımı'nı tanıması: Türk-Amerikan ittifakı çöküyor mu? - Editör Masası

 • ABD ile 24 Nisan Soykırım türbülansı yaklaşıyor mu? - Editör Masası

  22/04/2021 Duración: 01h12min

  Editör Masası'nda Yavuz Baydar, Ergun Babahan ve İlhan Tanır güncel meseleleri değerlendirdi.

 • Kayıp 128 milyar dolar Erdoğan'ı niye panikletti?

  15/04/2021 Duración: 01h44min

  Editör Masası'nda Yavuz Baydar ve Ergun Babahan'ın konuğu Prof. Gaye Usluer.

 • İstanbul Sözleşmesi'nden Montrö Sözleşmesi'ne: Erdoğan neden çekiliyor?

  08/04/2021 Duración: 01h04min

  Editör Masası'nda Yavuz Baydar, Ergun Babahan ve İlhan Tanır değerlendirdi.

 • Ulusalcılar neden Erdoğan'ı terk etti ve kendi içlerinde bölündü? - Editör Masası

  06/04/2021 Duración: 45min

  Ulusalcılar neden Erdoğan'ı terk etti ve kendi içlerinde bölündü?

 • Amiraller bildirisi darbe hazırlığı mı, Ankara’da neler oluyor, Erdoğan ne yapacak?

  05/04/2021 Duración: 01h16min

  Ahval editörleri Yavuz Baydar, Ergun Babahan ve İlhan Tanır, 103 emekli amiralin imza attığı bildiriyi ve bundan sonra siyasetteki olası gelişmeleri konuştu.

 • Biden'ın ilk günlerini yaşarken Türkiye'de muhalefet parti görüşmeleri hareketlendi - Editör Masası

  28/01/2021 Duración: 50min

  Ahval GYY Yavuz Baydar, Türkçe Editörü Ergun Babahan ve İngilizce Editörü İlhan Tanır, DEVA-CHP görüşmelerinden Biden yönetiminin ilk günlerine dair Türkiye iç ve dış siyasetini yakından ilgilendiren konuları masaya yatırdı.

 • Blinken'in 'sözde ortak' tanımlaması önümüzdeki dört yıla damga vurabilir

  21/01/2021 Duración: 01h04min

  Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Türkçe Editörü Ergun Babahan ve İngilizce Editörü İlhan Tanır ile ABD Başkanı Joe Biden'ın yemin töreni sonrası canlı yayın bağlantısı.

 • Biden yönetimine günler kala Türkiye'deki siyasi gerginlik artıyor - Editör Masası

  12/01/2021 Duración: 01h15min

  Ahval editörleri Yavuz Baydar, Ergun Babahan ve İlhan Tanır, ABD'deki gerilimi, Biden yönetimi altında Türkiye-ABD ilişkilerinin olası geleceğini masaya yatırdı.

 • Erdoğan 2021'de de gücü elde tutabilecek mi? - Editör Masası

  29/12/2020 Duración: 38min

  Türkiye, koronavirüs salgının damga vurduğu 2020'yi en ağır hasarla geçiren ülkelerin başında geliyor. Zira hâlihazırdaki ekonomik kriz, salgınla birlikte derinleşti.Ahval Editör Masası'nda 2020'nin panoramasını çekildi.Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Ahval Türkçe Editörü Ergun Babahan, Ahval İngilizce Editörü İlhan Tanır ve Ahval Ankara Temsilcisi Zülfikar Doğan, 2020 yılında Türkiye'nin sistem krizini ile muhalefetin rolünün yanı sıra 2021 için Erdoğan'ın gücü elinde tutup tutamayacağını sorguladılar.

 • 2021 Erdoğan’ın son yılı mı olacak?

  04/12/2020 Duración: 45min

  Türkiye her geçen gün daha da yalnızlaşıyor ve ufalanan bayat ekmek misali çöküyor. Korona’dan ölenler rekor kırıyor… Artık herkes Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıkladığı rakamların yalan olduğunu biliyor. Büyükşehir Belediye Başkanları’nın deyimiyle koronadan ölüm sayısı “Açıklananın en az iki-üç katı…” Vaka sayısının da buna benzer olduğu ortada…Damadını Hazine Bakanı yapıp kamu kaynaklarını çarçur eden Erdoğan, ülke hazinesini resmen iflas noktasına getirdi. Merkez Bankası rezervleri ekside, ülke hızla yoksullaşıyor. Kişi başı milli gelir 12 bin dolardan 7 bin dolarlara geriledi. Ekonomist Atilla Yeşilada’nın deyimiyle “Bu kış Türkiye’yi ciddi bir açlık” tehlikesi bekliyor.Bu tablo yeterince karanlık değilmiş gibi, bu ortamda en çok muhtaç olunan Amerika ve Avrupa Birliği ile makas açılıyor. Amerikan Kongresi’nin Savunma Bakanlığı bütçesine eklediği özel hükümle Türkiye’ye yaptırım kaçınılmaz hale geldi. Başkan Trump hafif de olsa en az beş yaptırımı seçmek zorunda. Yasayı önce Senato’nun, 15 Aralık ön

 • Erdoğan-Hulusi Akar dümeni Biden'a kırabilecek mi?

  24/11/2020 Duración: 56min

  ABD’de 3 Kasım’daki başkanlık seçimlerini kazanan Joe Biden, Donald Trump’ın uzun süren inkâr çabasının sonlanmasının ardından resmen geçiş sürecini başlattı.Türkiye’de de iktidar, Biden yönetimine hazırlanıyor görüntüsü çiziyor.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın damadı Berat Albayrak’ın Hazine ve Maliye Bakanlığı’ndan istifasıyla başlayan süreci hukuk ve ekonomide reform vaatleri izledi. Ancak bu söylem, Cumhur İttifakı’nı oluşturan MHP cephesinden gelen sert tepkilerin ardından yerini soğuk rüzgârlara bırakmış durumda.Erdoğan’ın Devlet Bahçeli’ye rağmen reform gerçekleştirmesinin çok kolay olmayacağı anlaşılıyor. Öyle ki, Bülent Arınç’ın “Demirtaş ve Kavala tahliye edilmeli” çıkışı, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyeliği görevinin sonlanması ile noktalandı.Öte yandan AB’yle “ikinci bahar” planı hazırlığı da Libya’da Türk gemisine askeri operasyon ile tepetaklak bir duruma döndü.Türkiye’nin Batı ile tekrar yakınlaşıp yakınlaşmayacağı ve Biden sonrası ABD ile nasıl bir ilişki izleneceği gündemdeki öne ç

 • Fransa'daki terör saldırıları tek merkezden mi yönetiliyor?

  29/10/2020 Duración: 47min

  Fransa, peş peşe terör saldırıları ile sarsılıyor.13 gün önce Muhammed Peygamber karikatürlerini gösterdiği için kafası kesilerek öldürülen öğretmen Samuel Paty'nin ardından, güney şehri Nice'te düzenlenen bıçaklı saldırıda da birisi kafası kesilmek üzere üç kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı.Saldırı Nice'teki Notre-Dame kilisesinde gerçekleşti. Hemen ardından ise, Avignon’da da polise bıçaklı saldırı girişimi yapan kişi öldürüldü ve Lyon’da da metroya elinde bıçakla girmeye çalışan bir Afgan yakalandı.Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, "İslamcı terör saldırısı" olarak nitelediği saldırıdan sonra Fransa'da ibadet yerleri, okullar gibi bazı bölgelerde güvenlik önlemlerini artıracaklarını ve asker konuşlandırabileceklerini söylerken Müslüman dünyasından farklı tepkiler geliyor.Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, radikal İslam’a karşı sert bir politika izleyeceğini açıklayan Macron’un zihinsel bir tedaviye ihtiyacı olduğunu savunurken, saldırıları açıktan kınamamakta ısrarcı. Sadece Dışişleri Bakanlığından bir

 • Fransa ile tarihi kriz: Erdoğan siyasal İslamı savundukça çember daralıyor - Editör Masası

  24/10/2020 Duración: 45min

  Editör Masası’nda Ahval Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, İngilizce Editörü İlhan Tanır ve Ergun Babahan muhtemel dış politika gelişmeleri ve sonuçlarını konuştu:

 • ‘Doğu Akdeniz için gelen uyarılar Türkiye'nin iyice tecrit edildiğini gösteriyor’

  13/10/2020 Duración: 41min

  Editör Masası’nda Ahval Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Baydar, Ahval Türkçe editörü Ergun Babahan ve Ahval yazarı Cengiz Aktar, Doğu Akdeniz’de yeniden tırmanan gerilimi değerlendirdi.

página 1 de 3